Eğitim

Köpeğinizin, kendi evinde eğitim alması için birçok sebep vardır. Bir köpek, rahatlıkla, 2. ayından itibaren, kendi evinde, pozitif metotlarla eğitim alabilir. Köpekler, insanlardan farklı olarak, genelleyerek değil, ilişkilendirerek öğrenen canlılardır. Bir köpeğin, başka bir mekânda, bazı komutları uygulaması, onun, bu komutlara, evde de uyacağı anlamına gelmez.

Tuvalet

Eve yeni gelen yavru bir köpeğin tuvalet eğitimi, sahipler için oldukça yorucu olabilir. Yavru köpeğinizin, tuvaletini, gece gündüz, hiç durmadan yapıyor olması çok büyük bir ihtimaldir. Tuvalet eğitimi vermeye çalışırken, sizi hiç anlamıyor gibi görünebilir ya da sizin, tuvalet eğitimini nasıl vereceğiniz hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir. Bu problemler, birçok yeni köpek sahibinin karşılaştığı problemlerdir.

Dersler

Köpek eğitiminde, her şey komut eğitimiyle alâkalı değildir. Bir köpek sahibinin, komut eğitimi dışında da yaşadığı bir çok sorun olabilir. Tuvalet eğitimi, liderlik yönetimi, köpek seçimi, kafes eğitimi, köpek öncesi danışmanlık, düzgün yürüme gibi, yardıma ihtiyaç duyulan birçok konuda, bir veya bir kaç derslik uygulamayla, köpeğinizin üzerinizde, tahmininizden çok daha fazla değişiklik yaratabilirsiniz.
POZİTİF KÖPEK EĞİTİMİ

POZİTİF KÖPEK EĞİTİMİ

Pozitif köpek eğitimi, köpeğinizi eğitirken, yapmasını istediğiniz davranışları ödüllendiren, şiddet içermeyen bir eğitim sistemidir. Eğitim esnasında, köpeğin karakterine göre, yiyecek ödülü, sevgi ve yaşamsal ödüller (yürüyüşler, araba gezintileri, kanepeye çıkma vb.) kullanabilirsiniz. Clicker eğitimi, pozitif eğitimde kullanılan, oldukça faydalı bir yöntemdir, tabi ki, clicker kullanmadan da pozitif eğitim uygulayabilirsiniz.

CLICKER EĞİTİMİ

CLICKER EĞİTİMİ

Clicker eğitimi, pozitif eğitimde kullanılan, modern, eğlenceli ve en etkili metotlardan biridir. Clicker, bilimsel yöntemlere dayanarak, sizin, köpeğinizle basit ve doğru bir şekilde ilişki kurmanızı ve onu hemen hemen istediğiniz her şey için eğitebilmenizi sağlar. Sadece eğlence için, bir köpeğe esneme komutunu ya da kulağını kaşımayı öğretebilirsiniz. Oysa klasik yöntemlerle, bu şekilde komutlar öğretmek, oldukça zordur.

Buluşma noktalarımız