Problemler için tekil dersler

Köpek eğitiminde, her şey komut eğitimiyle alâkalı değildir. Bir köpek sahibinin, komut eğitimi dışında da yaşadığı bir çok sorun olabilir. Tuvalet eğitimi, liderlik yönetimi, köpek seçimi, kafes eğitimi, köpek öncesi danışmanlık, düzgün yürüme gibi, yardıma ihtiyaç duyulan birçok konuda, bir veya bir kaç derslik uygulamayla, köpeğinizin üzerinizde, tahmininizden çok daha fazla değişiklik yaratabilirsiniz.

Kimi zaman da, yanlış yönlendirme veya yanlış eğitim, köpeklerde birçok istenmeyen davranışı meydana getirebilir. Bu davranışların işaretlerini, genellikle, çok geç olana kadar farketmeyebilirsiniz. İstenmeyen bir davranışı, bir alışkanlık ya da karakterin bir parçası haline dönüştükten sonra geriye döndürmek, her zaman çok kolay olmayabilir. Saldırganlık, takıntılar, aşırı havlama, kemirme, ısırma, üste atlama, yeri kazma, yalnız kalamama, yabancılardan ürkme ve bunlar gibi bir çok davranış bozukluğu, sizin de köpeğinizde de başlamış olabilir. Bu tarz gibi davranış bozukluklarından bazıları basit bir danışmanlıkla ya da birkaç dersle düzelirken, bazı durumlarda, bunların yanında, iyi bir itaat eğitimi de gerekebilir.

Tüm bu konularda, eğitmenininizle birlikte uygulayacağınız tekil dersler, size oldukça faydalı olacaktır. Oluşturmak istediğiniz davranışa ya da yaşadığınız probleme göre, bir veya birkaç derslik programlarla, köpeğinizin eğitimini çok daha iyi duruma getirebilir, yaşadığınız sorunları, aldığınız destekle çok daha kolay aşabilirsiniz.

Çeşitli problemler

 • Agresyon

  Köpeğiniz, size, havlıyorsa ya da hırlıyorsa, sizi bir kez bile ısırdıysa, önünden yemek alamıyorsanız, büyük bir olasılıkla, köpeğinizde agresyon gelişmiş demektir. Bu, zamana bırakarak düzeltilemeyecek bir problemdir. Agresyon, kendi kendini destekleyen bir davranış şeklidir ve müdahalede geç kalınırsa, önüne geçilmesi zor boyutlara ulaşabilir. Bu yüzden, köpeğinizde, agresyon probleminin oluşmaya başladığını düşünüyorsanız, bir an önce, beni ya da güvendiğiniz başka bir eğitimmen varsa, onu aramanız, önemlidir.

 • Obsesyon

  Köpekler, birçok şeye karşı, farklı obsesyonlar (takıntılar) geliştirebilir. Köpeğinizin, kapı zili, mama kabı, parlak yüzeyler, şapkalı insanlar ve bunlar gibi, bir veya birkaç konuya, farklı tepkiler gösterdiğini gözlemliyorsanız, köpeğinizde, muhtemelen, bir obsesyon oluşmuş demektir.Obsesyonların düzeltilmesi, çoğu zaman, profesyonel yardım gerektirir. Acemice uygulanan yanlış teknikler, köpeğinizin obsesyonunu gidermediği gibi, genellikle, bu obsesyonun artmasına neden olur.

 • Ürkeklik

  Köpeklerde, sık rastlanılan davranışlardan biri de, ürkekliktir. Ürkeklik, insanlardan, diğer köpeklerden ya da belli nesnelerden ürkme ya da bunların hepsinden ürkme olarak görülebilir. Ürkeklik, genellikle, geçmişinde, kötü davranışlara maruz kalmış köpeklerde görülse de, kimi zaman, yavruluk döneminden beri, iyi ve mutlu bir yuvaya sahip köpeklerde de ürkekliğe rastlanabilir. Ne şekilde olursa olsun, ürkeklik, ciddi bir sorundur. Bu davranış problemini aşmak, profesyonel yardım gerektirir. Ürkeklik problemi olan bir köpek, mutlu bir köpek olmaktan çok uzaktır.

 • Tuvalet problemi

  Tuvalet problemi olan köpekleri, tuvalet eğitimi almamış köpeklerden ayırmak gerekir. Köpek sahipleri, hatta kimi zaman tecrübesiz eğitimciler, bu iki durumu birbirine karıştırdıkları için, çözüm yolu bulmakta zorlanırlar.Tuvalet problemi olan bir köpeği, tuvalet eğitimiyle düzeltmek, üzülerek söylemeliyim ki, mümkün değildir. Bunun nedeni, tuvalet problemini oluşturan, farklı sorunların varlığıdır. Korku, agresyon, dominantlık, ayrılık anksiyetesi gibi, tuvalet problemine neden olabilecek birçok farklı unsur vardır. Bu sorunu ortadan kaldırmak, bir köpeğe tuvalet eğitimi vermekten, çok daha fazlasını gerektirir.

 • Aşırı havlama

  Aşırı havlama, köpek sahiplerinin sık karşılaştığı bir sorundur. Ne yazık ki, kısa zamanda çözülmezse, bu sorun genellikle, köpeklerin, sahipleri tarafından terk edilmesi veya geri verilmesiyle son bulmaktadır. Havlama, bir köpek için, biz insanların konuşması kadar normal bir eylemdir. Her köpek zaman zaman havlar. Ancak, havlama, aşırıya kaçtığı durumlarda, çevreden çok fazla tepki alınabilir.Aşırı havlama, birçok sebepten oluşabileceği gibi, havlayan köpeğin, kendi kendini motive etmesiyle de artmış olabilir. Köpek sahipleri, köpeğinin aşırı havlamasının önüne geçemediği durumlarda, muhakkak, profesyonel bir eğitmenden yardım almalıdırlar.

 • İstenmeyen davranışlar

  Saydığımız davranışların dışında, birçok davranış, köpekle sahibi arasındaki ilişkiyi olumsuz etkileyebilir. Önemli olan, en kısa zamanda sorunların çözümlerini arayıp, davranışlar kemikleşmeden bu durumun önüne geçebilmektir.

Buluşma Noktalarımız

0 533 776 7923

Instagram

Facebook

YouTube