Evde köpek eğitimi

Köpek eğitimi, önemli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Eğitimin nerede ve nasıl yapılacağına iyi karar verilmelidir. Köpeğinizin, kendi evinde eğitim alması için birçok sebep vardır. Bir köpek, rahatlıkla, 2. ayından itibaren, kendi evinde, pozitif metotlarla eğitim alabilir. Köpekler, insanlardan farklı olarak, genelleyerek değil, ilişkilendirerek öğrenen canlılardır. Bir köpeğin, başka bir mekânda, bazı komutları uygulaması, onun, bu komutlara, evde de uyacağı anlamına gelmez. Yine aynı şekilde, bir köpeğin eğitim yaptığı kişinin komutlarına uyması, sahibinin komutlarına da uyacağını göstermez. Sırf bu nedenle, birçok insan, eğitim için, farklı yerlere ve farklı insanlara gönderdikleri köpeklerinin, eve döndükten kısa bir süre sonra, öğrendiği zannedilen her şeyi unuttuğunu görerek, hayâl kırıklığına uğramaktadır.

Eğitimi sırasında köpeğinin yanında olmak, bir sahibin en doğal hakkıdır. Sağlıklı ve kalıcı bir eğitim için, bu bir gerekliliktir.

Köpeğinizin, kendi evinde, profesyonel bir eğitim almasının, size sağlayacağı en büyük avantaj, aynı eğitimi sizin de öğreniyor olmanızdır. Böylece, köpeğinizin eğitimini istediğiniz doğrultuda geliştirmek, çok daha kolay olacaktır. Köpeğinizin 2. ayından itibaren, eğitmeninizin düzenlediği bir eğitim programını, beraberce uygulayabilirsiniz. Bu, sizin, köpeğinizle geçireceğiniz uzun yılları kapsayan bir eğitimdir.

Bir köpeğin eğitimi, sadece eğitmenin köpeğe öğretmesiyle asla tamamlanmaz. Bir köpeğin gerçek anlamda öğrenebilmesi için, sahibinin de eğitim yapmayı bilmesi, köpeğiyle uyum içinde çalışması gerekir. Köpek eğitiminde, sahip, ana faktörlerden biridir. Evinizde, yanınızda gerçekleşen bir eğitimin başka bir avantajı da, köpeğinizin eğitiminde uygulanan her metodu görebilmenizdir. Günümüzde, artık, köpek psikolojisini önde tutan, tamamen bilimsel verilere dayalı, şartlanmaya değil öğrenmeye odaklı, şiddet içermeyen, pozitif yöntemler kullanılmaktadır.

Buluşma Noktalarımız

0 533 776 7923

Instagram

Facebook

YouTube