TUVALET EĞİTİMİ DANIŞMANLIĞI

TUVALET EĞİTİMİ DANIŞMANLIĞI

     Eve yeni gelen yavru bir köpeğin tuvalet eğitimi, sahipler için oldukça yorucu olabilir. Yavru köpeğinizin, tuvaletini, gece gündüz, hiç durmadan yapıyor olması çok büyük bir ihtimaldir. Tuvalet eğitimi vermeye çalışırken, sizi hiç anlamıyor gibi görünebilir ya da sizin, tuvalet eğitimini nasıl vereceğiniz hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir. Bu problemler, birçok yeni köpek sahibinin karşılaştığı problemlerdir.

     Her köpek, tuvalet eğitiminde farklılıklar gösterebilir. Yavruların; ırkları, yaşları, cinsiyetleri, karakterleri, hatta anne altından alınma süreleri bu farklılıklarda ana etkenlerdir. Bu yüzden sabırla ve ona uygun yöntemlerle, köpeğinize doğru tuvalet eğitimi vermek önemlidir.


     Yavru köpeğinizin, belli bir yaşa gelene kadar, tuvaletini çok sık yapması normaldir. Büyümekte olan köpeğinizin metabolizması çok hızlı çalışır. Bu durum; fazla yemek, fazla enerji fazla tuvalet olarak size döner. Yavru köpeklerin kasları yavaş yavaş geliştiği için, onlardan, tuvaletlerini, yetişkin köpekler kadar uzun süre tutmalarını bekleyemezsiniz. Bu yüzden, yavru köpeğiniz, evde uzun saatler yalnız kalıyorsa, tuvalet eğitimi, sandığınızdan biraz daha uzun sürebilir.


     Köpekler, kedilerden farklı olarak, tuvalet eğitimi için zamana ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Yavrular, anneleriyle beaberken bütün temizlik işleri anneye aittir. Anne köpek, belli bir zamana kadar yavrularını ve yuvasını temiz tutar. Anne altından alınıp, bir anda apayrı bir dünyaya getirilen yavru bir köpeğin kafasının karışması çok doğaldır. Bu noktada, onun yeni ailesi olarak, sahiplerinin ona yardımcı olması gerekir. Bu tarz bir eğitim sırasında köpeğe bağırıp çağırmak, poposuna vurmak, ceza vermek gibi yöntemler, büyük bir ihtimalle sorunu daha da içinden çıkılmaz bir boyuta taşıyacaktır. Eve tuvaletini yapan küçük bir yavruya ceza vermek, altını ıslatan bebeğinize ceza vermekten farksızdır.


     Tuvalet eğitimi danışmanlığı hizmeti, köpeğinize, doğru bir şekilde tuvalet eğitimi vermenizi sağlar. Doğru yöntemlerle, eğitimin sürecini kısaltır. Yavru köpeğinizin, yetişkin bir köpek olduğunda da tuvalet sorunları yaşamaması için, doğru şekilde tuvalet eğitimi almış olması önemlidir. Bu danışmanlık, sizin, çok daha bilinçli sahipler olarak köpeğinize tuvalet eğitimi vermenizi sağlayacaktır ve hem sizin hem de köpeğinizin işini çok daha kolaylaştıracaktır.


     


     


     

Buluşma noktalarımız